Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej ze stadionami?

Piotr Gociek

Mecz inaugurujący gdańską arenę Euro 2012 został przeniesiony do Warszawy na stadion Legii, gdzie nikt żadnego meczu na Euro rozgrywać nie zamierza. Dla odmiany mecz inaugurujący Stadion Narodowy w Warszawie został przeniesiony do Gdańska, bo nikt nie wie, kiedy obiekt w stolicy zostanie oddany do użytku.Polskie mistrzostwa Europy w piłce nożnej miały być wielkim sukcesem ekipy Donalda Tuska i kamieniem milowym w naszym marszu do normalności, niestety szybko zaczęły się schody. I to dosłownie, bo na Narodowym właśnie o skopaną konstrukcję schodów się rozchodzi. Jednocześnie rząd dwoi się i troi, by pozbyć się innych kłopotów związanych z Euro. Metoda jest znana i zaczerpnięta z repertuaru Lecha Wałęsy: „stłucz pan termometr, a gorączka zniknie”. Dlatego najlepszym sposobem na uniknięcie afery z opóźnionymi terminami oddania do użytku metra, autostrad, dworców czy lotnisk stała się po prostu rezygnacja z ich budowy. Wielki cywilizacyjny skok okazuje się skokiem na główkę do pustego basenu – a właściwie na dno rozgrzebanego Stadionu Narodowego.

Ekipa PO szykuje kibicom imprezę ekstremalną – przylot na nieistniejące lotniska, z których nieistniejącymi drogami dojadą na niedokończone stadiony. Panowie, nie zapomnijcie tylko zmienić transparentów z „Witamy na Euro 2012” na „Zamknięte z powodu PiS”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?