Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Faszyści kryją się w krzakach

Krzysztof Masłoń

Do Szwedów mam mnóstwo sympatii. Tomasza i Pawła. Pierwszy jest znakomitym balladzistą, drugi bardzo dobrym wydawcą; świetni faceci.

Do czasu ceniłem też innych Szwedów za solidny wkład wniesiony do literatury europejskiej. Niestety, niedawny sukces odniesiony na obu półkulach przez „Millennium” Stiega Larssona dowiódł tylko tego, że nasz świat do reszty głupieje i najlepszą przepustką do pisarskiej kariery są lewackie poglądy autora.

Nie jest pod tym względem wyjątkiem 54-letni Olle Lönnaeus, przed edycją debiutanckiej „Pokuty” w 2009 r. znany jako dziennikarz. W hiperpoprawnej politycznie prasie szwedzkiej zdołał się wyróżnić tekstami piętnującymi fundamentalizmy religijne, ksenofobię, uprzedzenia rasowe i seksualne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy