Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Najwyższa pora wejść na esejbooka

Maciej Robert

Gdyby Bieńczyk był na Facebooku, zamiast komentarzy pisałby eseje

Na szczęście „poza siecią też można mieć swój profil”, jak pisze Marek Bieńczyk, potwierdzający powyższą tezę niezwykle wyrazistym tomem, w którym przedstawia się czytelnikowi jako doskonały eseista.

Ponieważ tytuł – nawiązujący do popularnego portalu – zobowiązuje, autor, nie rezygnując z erudycyjnej swady, stara się podejmować tematy atrakcyjne.

„Pisz, ale też trochę żyj” – strofuje sam siebie i do swoich „znajomych” pokroju Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Barthes’a czy Baudelaire’a dodaje również Beenhakkera oraz… Winnetou.

Eseje Bieńczyka opowiadają o wielu dziedzinach życia – autor zręcznie przeskakuje od porównawczego studium śmierci Hugo i Mickiewicza, do perfum Calvina Kleina z serii Angel, zaś od dywagacji o tłumaczeniu „Niebezpiecznych związków” do pewnego drugoligowego meczu Gwardii Warszawa. Co najistotniejsze – całość jest niezwykle zwarta, a gdy czytelnik odkryje, co jest jej spoiwem z pewnością wybierze opcję, „Lubię to!”

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej