Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

FOT. JERZY DUDEK/FOTORZEPA

Napieralski obejdzie się smakiem

Ze Sławomirem Nowakiem, politykiem PO, ministrem w Kancelarii Prezydenta rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy

Co słychać na lewicy, czyli w Platformie?

Wywiad zapowiada się dobrze. Platforma Obywatelska jest szeroką centrową formacją.

Premier akceptuje związki partnerskie, w tym homoseksualistów. To postulat czysto i radykalnie lewicowy.

Po pierwsze, nie wydaje mi się, żeby to był najważniejszy problem w Polsce. Po drugie, osobiście mam wolnościowe podejście do tej kwestii. Jest prywatną sprawą każdego, z kim chce być i żyć.

My też tak uważamy. Ale tzw. związki partnerskie to właśnie wkroczenie w te sprawy państwa.Mnie to nie przeszkadza. Państwo powinno gwarantować prawa obywatelskie, w tym prawo do wspólnego życia ludzi, którzy tego chcą. I na pewno nie oznacza to legalizacji adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. To po prostu próba uporządkowania pewnej sfery, dzięki czemu wiele osób może skorzystać. Także osoby żyjące dziś w konkubinatach.

A przy okazji homoseksualiści będą mogli zawrzeć oficjalne quasi-małżeństwa. Opinia Kościoła, jednoznaczna, nie jest dla PO ważna?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE