Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Śledczy Fasola zostaje kontrolerem

Krzysztof Feusette

Bartoszewski ma rację, nie ma nic gorszego niż ludzie z jego środowiska

Podejrzliwość, kłótliwość, nienawiść, kompleksy, brak pewności siebie. Aby jeden drugiemu mógł »dojechać« dobrze, gotów jest popełnić samobójstwo” – tak podsumowuje białoruską opozycję prezydent Łukaszenka. Żadnych hamulców. Żartowałem. To nie słowa Łukaszenki, ale opinia Beaty Kempy o posłach Platformy Obywatelskiej. Żartowałem, Jarosława Kaczyńskiego o Rosjanach. Żartowałem, Roberta Węgrzyna o gejach.

I znowu żartowałem, bo to wypowiedź Wałęsy o PiS-owcach. Też nie? Okay. Więc któż tak ocenia swoich przeciwników? Żarty na bok, tak poważnie to słowa doradcy partii rządzącej, Władysława Bartoszewskiego o... Polakach. Po prostu. Wypowiedź można usłyszeć w filmiku na portalu YouTube.

Cóż, Bartoszewski mówi, co widzi. Faktycznie, jego otoczenie to istna Sodoma. Tusk zdradza, że „poznaje po oczach, kiedy kłamią Kaczyński i Kamiński”. A więc podejrzliwość – odhaczona. Kłótliwość? Widać przy układaniu list wyborczych. Nienawiść? Niesiołowskiego do Kaczorów żywych i umarłych. Kompleksy? Wobec każdego, kto mówi w obcym języku. Brak pewności siebie? W negocjacjach z Rosją, Niemcami, Unią Europejską, Barackiem Obamą, nawet Katarem. Wszystko dokładnie tak, jak mówi Bartoszewski.

Ale na jedno nie ma zgody: z tym samobójstwem, żeby drugiemu zrobić niedobrze. Moim zdaniem, w kręgach Platformy obowiązuje dziś zasada odwrotna: rób dobrze jeden drugiemu, a niedobrze tylko osobom trzecim. Dlatego starzy publicyści startują na przemian w wyścigach chartów poszukujących PiS-owskiej zwierzyny albo mopsów śliniących się na samą myśl o gazecie, pardon, kiełbasie wyborczej.

Afery hazardowej nie stwierdzono, więc szef komisji śledczej – Mirosław Sekuła – ma zostać przez Platformę zgłoszony na prezesa... Najwyższej Izby Kontroli. Poza tym, że będzie kontrolował Arłukowicza, żeby mu nie przyszło do głowy powrócić do pytań o billingi władz PO, czym jeszcze zajmie się śledczy Fasola? Zaprawdę, Bartoszewski ma rację, nie ma nic gorszego niż ludzie z jego środowiska.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy