Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Nowa Platforma lewicy

Michał Karnowski

Nie wszystko, co mówią politycy, warto brać na serio. Walka o wyborcę wymusza sztuczne uśmiechy i fałszywe gesty. Uśmiechy Jarosława Kaczyńskiego do „działacza lewicy w średnim wieku”, czyli Józefa Oleksego, nie zrobiły przecież z PiS lewicy. Podobnie wzięcie przez Donalda Tuska na listę PO Mariana Krzaklewskiego, byłego lidera „S”, nie uczyniło z PO formacji prozwiązkowej. No i nie twierdzimy, że była tancerka erotyczna w SLD oznacza wzrost seksapilu Sojuszu.

Ale niektóre deklaracje mają charakter nieodwołalny. To te, które dotyczą podstawowych wyborów ideowych, które oznaczają opowiedzenie się po jednej ze stron sporu o kształt naszej cywilizacji. Zaliczam do nich stwierdzenie premiera Tuska, że Polacy „dojrzewają“ do akceptacji związków partnerskich i że Platforma powinna po wyborach się tym zająć.

To coś więcej niż puszczenie oczka do wyborców lewicy. To mocne odrzucenie tego fragmentu nauczania Kościoła, który mówi o rodzinie i małżeństwie. Lider polskiej „chadecji” wybiera oto w sporze o podstawowe wartości społeczne te głoszone przez lewicę i te wspierane przez wszelkiego rodzaju ruchy feministyczne i homoseksualne. Nie jest to wybór cywilizacji życia.

Może tylko tak rzucił? Podpowiedział mu Igor Ostachowicz, rządowy magik od sondaży? Kto wie. Może to tylko zabawa wartościami. Jeśli tak – to smutne. I też nie zmienia faktu, że słowa te oznaczają mocny zwrot PO w lewo.

Szanowni państwo, ktoś to musi wreszcie powiedzieć: od 1 czerwca w Polsce rządzi lewica obyczajowa. Taki to prezent zrobił nam Donald Tusk w Dzień Dziecka.

A u kresu tej drogi, to już wiemy, dwóch tatusiów i dwie mamusie dla wielu dzieci.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO