Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Każdy może być Małyszem

Wiktor Świetlik

Kolejny triumf walki z kibolstwem. Nastolatek, który na murze dosadnie zasugerował powszechną konieczność odbywania stosunków seksualnych z członkami gabinetu Donalda Tuska, a potem sam z siebie zamalował ten napis, przyznał się i poddał karze, został skazany na dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Frajer. Mógł powiedzieć, że chodzi o poprzedni rząd. Dostałby Paszport „Polityki”, a w jego obronie stawałby sam Stefan Bratkowski.

Każdy, kto choć trochę poznał polską politykę, wie, a szczególnie wiedzą o tym ci, którzy od tej polityki błyskawicznie uciekli, że najfajniejsze i najbardziej ideowe zawsze są młodzieżówki partyjne. Ta ideowość dyskretnie ukryta pod krawatem i żelem we włosach to nasza przyszłość. Nic dziwnego, że o młodzież walczyły w zeszłym tygodniu i PiS, i PO najnowszymi hitami muzycznymi.

PiS z tej okazji zaprezentował piosenkę „We Will Rock You”, która powstała 34 lata temu, a dużo bardziej postępowa Platforma puściła utwór „Jump” napisany 27 lat temu. – 40-letnia młodzież – kpił w latach 80. zespół Dezerter, pisząc o PRL-owskich młodzieżowcach. Jak widać, nie było tak źle, nasi współcześni młodzieżowcy są po pięćdziesiątce.

Aśka w sobotę na 100 proc. nie przejdzie, to byłby rekord świata w obciachu” – przekonywał piszącego te słowa jeden z polityków PJN w przeddzień przejścia Joanny Kluzik-Rostkowskiej do PO. Jak widać, każdy z nas ma coś w sobie z Małysza, a każdy rekord jest do pobicia.

Pobito także rekordy tolerancji. „Asiu, życzymy ci wszystkiego dobrego,szkoda, że z nami nie wytrwałaś, ale mamy nadzieję, że będziesz się realizować na nowej drodze życia” – tak w skrócie wyglądały reakcje polityków PJN na odejście Kluzik-Rostkowskiej. Nakazano nam, owszem, nadstawiać drugi policzek, ale jak biją w pierwszy policzek, a nie wtedy, gdy kopią w krocze.

Seniorzy, osoby niepełnosprawne i dzieci – to mają być priorytety ministra Arłukowicza. Jak deklaruje, jego budżet to „milion pomysłów i sześciu współpracowników”. Trzeba przyznać, że Arłukowicz jest idealną osobą na swoje stanowisko: ma w sobie coś z seniora, jeśli chodzi o rysującą się perspektywę polityczną, i coś z dziecka, jeśli chodzi o naiwność, trzecią kategorię pomińmy, bo wielu niepełnosprawnych w przeciwieństwie do pana posła potrafi być bardzo skutecznymi.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO