Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Polacy w cenie

Anita Błaszczak

Niemcy konkurują z Francją o naszych fachowców

Liczba osób zatrudnionych w Niemczech poprzez agencje zrzeszone w Polskim Forum HR wzrosła od 1 maja o 150 proc. Zapytań od firm zza Odry jest pięciokrotnie więcej.

– Największy popyt na pracowników z Polski widać w Niemczech w tych sektorach, które już wcześniej zatrudniały wielu Polaków, czyli np. w usługach opiekuńczych – ocenia Dariusz Lamot, prezes Work Express i członek zarządu Polskiego Forum HR zrzeszającego większość czołowych agencji zatrudnienia w Polsce.O ok. 400 proc. wzrosła liczba zapytań od niemieckich pracodawców, choć są oni dość ostrożni w zatrudnianiu Polaków. Otwarcie niemieckiego rynku pracy zaniepokoiło pracodawców w Holandii i Francji, którzy teraz starają się przyciągnąć polskich pracowników.

– Najbardziej mobilnym doświadczonym fachowcom Francja i Holandia oferują dziś dużo lepsze warunki niż Niemcy – ocenia – Guido Vreuls, szef agencji Otto Work Force na Europę Środkową.

– Niemcy muszą się przyzwyczaić, że nie są ani jedynym, ani najbardziej atrakcyjnym krajem dla Polaków – dodaje Dariusz Lamot.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy