Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Jak zabija tabloidokracja

Piotr Gabryel

Jeśli przed Euro 2012  A2 nie zostanie doprowadzona do Warszawy, swój udział w tym będą miały tabloidy

Nie, Polska nie jest jedynym państwem, w którym tabloidy próbowały przejąć władzę. Ale jest chyba jednym, w którym ją – na taką skalę – przejęły. I żeby nie było wątpliwości: pisząc „tabloidy”, mam na myśli nie tylko określane tym mianem dzienniki – chodzi mi o dużo szersze zjawisko dotyczące także części mediów elektronicznych, że o Internecie nie wspomnę. Idzie mi o cały ten przemysł bezrozumnego schlebiania najniższym instynktom. O wszechwładny populizm, który wyklucza wszelki racjonalizm.

Zgodnie z tą zabójczą dla życia publicznego, a więc także dla państwa, regułą politycy i urzędnicy, przedsiębiorcy i menedżerowie to krwiopijcy, którzy najlepiej, żeby zarabiali jak najmniej, chodzili w pantoflach z łyka, nakryci starymi derkami, jeździli używanymi rowerami, latali na drzwiach od stodoły, a wszystko, co zarobią, rozdawali biednym, czyli tym jedynym uczciwym, godnym szacunku i szlachetnym.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy