Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Do banku po kredyt

Małe firmy coraz chętniej sięgają po pomoc finansową na rozwój bieżącej działalności

Monika Krześniak, Paweł Ulbrych

Każda mała firma potrzebuje czasem gotówki – stwierdza Antonio Banderas w reklamie kredytów dla firm Banku Zachodniego WBK. Choć sposoby promowania oferty dla firm są różne, to bankierzy zgodnie przyznają, że konkurencja o tę grupę klientów jest duża, a o kredyt coraz łatwiej.

– Rynek kredytowania firm zaczyna rosnąć. Widać aktywność zarówno po stronie przedsiębiorstw, które szukają finansowania, jak i po stronie banków, które są coraz bardziej aktywne w tym segmencie. Kwota udzielanych kredytów jest o ok. 20 proc. wyższa niż przed rokiem – mówi Michał Adamczewski, dyrektor departamentu bankowości korporacyjnej małych i średnich przedsiębiorstw w Raiffeisen Banku.

Dodaje, że małe firmy potrzebują głównie kredytów na finansowanie bieżącej działalności, nieco rzadziej sięgają po kredyty inwestycyjne na zwiększenie mocy produkcyjnych, te stanowią około jednej trzeciej kwoty udzielanych w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej