Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Spencer Platt/Getty Images/AFP

Ruchomy cel tęczowej rewolucji

Piotr Semka

Zachodni konserwatyści przegrywają w starciu z organizacjami gejowskimi. W Polsce ten scenariusz może się powtórzyć

Polityczny ruch gejowski nie doszedłby do dzisiejszego znaczenia w krajach zachodnich, gdyby nie powojenny uwiąd doktryny walki klas na lewicy. A jednak ruchy gejowskie, które stały się ważnym elementem najpierw lewicy, a potem także i reszty politycznego spectrum w krajach zachodnich, są pod względem mentalnym dziećmi dawnego marksizmu. Wychodzi to na jaw, gdy przyjrzymy się zarówno celom, jak i technikom politycznym tęczowych rewolucjonistów. To dlatego śródtytułami tego tekstu będą słowa komunistycznej „Międzynarodówki”.

Wyklęty powstań ludu ziemi,
Powstańcie, których dręczy głód

Przez wieki podstawą budowy społeczności ludzkości były więzy krwi wynikające z przynależności do rodziny. Była to naturalna droga budowy społeczeństw przez większość heteroseksualną. Homoseksualizm, który był zawsze marginesem zachowań seksualnych, występował owszem, od zawsze, ale funkcjonował albo w dyskrecji, albo w kręgach elitarnych, albo w socjologicznych niszach takich jak wojsko czy środowiska artystyczne. Jednocześnie w żadnej znanej kulturze społecznej nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach nie zaobserwowano szerszego występowania np. związków osób tej samej płci wychowujących dzieci. Co charakterystyczne, owa, tak dziś zwalczana, heteronormatywność była nie tylko typowa dla społeczeństw kierujących się zasadami chrześcijańskimi, ale bardzo długo była oczywista dla lewicy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy