Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Kalisz gra śmiercią Blidy

Paweł Lisicki

Raport przygotowany przez Ryszarda Kalisza, przewodniczącego komisji, która bada okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy, nie pozostawia wątpliwości. Państwo PiS było opresyjne i niegodziwe, a jego przywódcy – Jarosław Kaczyński wraz ze złowrogim zausznikiem Zbigniewem Ziobrą – knuli dniem i nocą. Obaj spotykali się i radzili, jak walczyć z mafią węglową – rzecz karygodna. Uważali, że istnieją śledztwa ważne i ważniejsze, co stanowi złamanie praw śledztw do równego traktowania. No i jeszcze chcieli wyeliminować z życia publicznego, a potem z życia w ogóle całe grupy obywateli – prawdziwy przedsmak totalitaryzmu.

Czytam te brednie z niedowierzaniem. By dopaść Kaczyńskiego i postawić go przed Trybunał Stanu, polityk SLD i jego zwolennicy sugerują, że śmierć Blidy nie była efektem zaniedbania funkcjonariuszki i podjętej w rozpaczy decyzji o samobójstwie, ale skutkiem świadomej polityki byłego premiera. Jak na to reagować? Można wzruszyć ramionami. Można puknąć się w czoło. Można też zaśmiać się bezgłośnie i pomyśleć, że kolejna granica bezwstydu została przekroczona.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?