Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Jayne Mansfield (1933 - 1967) (Photo by Allan Grant/Time Life Pictures/Getty Images)

Słoneczna kąpiel w skrawkach materiału

Joanna Bojańczyk

Dziś skąpy strój na plaży wywołuje mniejsze zgorszenie niż dawniej odsłonięte kobiece ramiona

Na zdjęciu z późnych lat 50. moi dziadkowie mrużą oczy przed słońcem na plaży w Międzyzdrojach. Siedzą w koszu, bo – jak to nad Bałtykiem – mocno wieje. Babcia, wówczas osoba czterdziestoparoletnia, zgrabna i długonoga ma na sobie jednoczęściowy, dość zakryty kostium z włóczki. Zważywszy na stan polskiego rynku w tych czasach, przypuszczam, że była to wełna, bo tworzyw sztucznych jeszcze nie używano.  

Jak musiało być w tym gorąco, wolę nie myśleć. A co działo się po wejściu do wody, gdy materiał nasiąkł? Nie dość, że kostium musiał ważyć parę kilogramów, to jeszcze wyciągał się niemiłosiernie pod ciężarem wody.

Dziadek, człowiek elegancki, na plaży nie miał zamiaru się rozbierać. Siedzi w spodniach, koszuli i oczywiście w kapeluszu, czekając na moment, kiedy ta słoneczna męczarnia zwana urlopem skończy się i będzie można wrócić do pracy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej