Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Tusk chce zostać premierem Grecji?

Piotr Gabryel

Czy ktoś zna kogoś, kto upoważnił premiera Polski do obiecania miliarda złotych Grekom?

Wydawanie publicznych pieniędzy na pomoc w zasadzie upadłej już Grecji jest po prostu wyrzucaniem ich w błoto. Wiedzą o tym nawet studenci pierwszego roku ekonomii, ale nie Donald Tusk. On jest w stanie zaryzykować każde pieniądze polskich podatników, by znów zostać pochwalonym – tym razem przez możnych Unii Europejskiej: kanclerz Niemiec Angelę Merkel i prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego (bo to przecież głównie niemieckie i francuskie banki, w których zadłużyli się Grecy, prędzej czy później zgarną nasz miliard złotych).

Szastanie pieniędzmi podatników to w Polsce nie nowina, także w przypadku Donalda Tuska. Mimo kryzysu finansów publicznych premier nie żałuje publicznego grosza nauczycielom (podwyżki pensji w tym i w przyszłym roku), policjantom (rozmowy o zmianie ich kuriozalnego systemu emerytalnego zawieszono ad calendas graecas) czy rolnikom (mimo nakazu Trybunału Konstytucyjnego rząd ani myśli zacząć pobierać od nich składki zdrowotne). A tę wyliczankę można byłoby ciągnąć jeszcze bardzo długo.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy