Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

23.06.2011 POZNAN. UL.DABROWSKIEGO 25. GALERIA PIES. SZEF GALERII DAWID RADZISZEWSKI. FOT.BARTOSZ JANKOWSKI/FOTORZEPA

Zbieżność nieprzypadkowa

Natalia Bet

Pogawędka z Dawidem Radziszewskim, kuratorem sztuki, szefem galerii

W tym tygodniu w poznańskiej galerii Pies pokazywane są prace Piotrów Kowalskich. Skąd pomysł na wystawę?

Profesor Uniwersytetu Artystycznego Piotr C. Kowalski jest przyjacielem naszej galerii niemal od początku jej funkcjonowania. Zbiera on informacje na temat innych Piotrów Kowalskich. Pierwszy raz spotkał się z twórczością Piotra Kowalskiego z Paryża. Było to w latach 70. Z kolei gdy na malarstwo zdawał Piotr Kowalski (ur. w 1974 r. w Kamiennej Górze), prof. Piotr C. Kowalski, który był w komisji egzaminacyjnej, zadał mu pytanie, co sądzi o twórczości… Piotra Kowalskiego.Kto poza prof. Kowalskim bierze udział w wystawie?

Piotr Kowalski, francuski artysta polskiego pochodzenia, malarz Piotr Kojta-Kowalski mieszkający w Warszawie, Piotr Kowalski, twórca komiksów, Piotr Kowalski, rzeźbiarz i snycerz urodzony pod koniec XIX w., oraz Piotr Kowalski, gdański artysta zajmujący się kaligrafią.

Czy tak powszechne w Polsce nazwisko jak Kowalski może artyście pomóc w zdobyciu popularności, czy raczej zaszkodzić?


Nazwisko może zaszkodzić, gdy jest wyjątkowo trudne do wymówienia i zapamiętania przez obcokrajowców. Kowalskim to nie grozi.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?