Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Będzie drugi raport

Karol Manys

Posłowie śledczy, którzy badali okoliczności śmierci Barbary Blidy, zdążyli się już zapoznać z projektem raportu końcowego, jaki przedstawił im szef komisji Ryszard Kalisz (SLD).  

Choć na przygotowanie ewentualnych poprawek mają jeszcze trzy tygodnie, wiadomo już, że żadnych poważnych zmian w nim nie będzie i to właśnie propozycja Kalisza z jego końcowymi wnioskami stanie się ostatecznym stanowiskiem komisji.

– Jakieś niewielkie poprawki przygotuję. Generalnie podzielam jednak w pełni to, co napisał Ryszard Kalisz – mówi poseł PO Marek Wójcik. Dodaje, że po lekturze projektu sprawozdania nie widzi potrzeby wprowadzania do niego istotnych zmian. – Jest to dokument, który zawiera w pełni udokumentowane tezy. Myślę, że raport przejdzie ostatecznie w tej właśnie formie – uważa.Podobnego zdania jest jego partyjna koleżanka z komisji Danuta Pietraszewska. – Na pewno nie będę proponować żadnych poważnych zmian – zapowiada.

Również Tadeusz Sławecki, członek komisji z PSL, deklaruje, że do projektu nie planuje zgłaszać rewolucyjnych poprawek. – Co do ostatecznych wniosków, zastanawiam się tylko, czy stwierdzenie, że za sprawę Blidy przed Trybunałem Stanu powinien stanąć nie tylko Zbigniew Ziobro, ale również Jarosław Kaczyński, nie jest jednak zbyt daleko idące. Muszę się jeszcze w tej sprawie skonsultować z kolegami – mówi Sławecki. Zapowiada jednak poparcie dla projektu Kalisza w ostatecznym głosowaniu.

Oznacza to, że propozycja przewodniczącego ma wsparcie większości członków komisji.

W tej sytuacji posłowie PiS zapowiadają, że przedstawią swój raport i zgłoszą go jako tzw. zdanie odrębne. – To, co zaproponował Ryszard Kalisz, to gwałt na logicznym myśleniu. Nie zgadzamy się z ani jednym jego wnioskiem. Ten raport trzeba po prostu napisać od nowa – uważa Anna Zalewska (PiS).

Razem z Wojciechem Szaramą (PiS) ma już przygotowanych kilkadziesiąt poprawek do projektu Kalisza. – Ale jesteśmy przygotowani, że jak nie przejdą, pokażemy odrębny raport. Nie będziemy w nim negować, że przy akcji w domu Barbary Blidy popełniono błędy, ale nie zgodzimy się, by w raporcie była nieprawda – dodaje Zalewska.  

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE