Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Cori Rist attends 'Chiambretti Night' Italian TV Show on January 19, 2010 in Milan, Italy. (Photo by Stefania D'Alessandro/Getty Images)

Niewinny jak seksoholik

Zbigniew Wojtasiński

Czy uzależnienie od seksu to jedynie wygodna wymówka, by nie brać odpowiedzialności za swoje czyny?

Muszę poddać się profesjonalnemu leczeniu, żeby być lepszym mężem i zdrowym człowiekiem – powiedział Anthony Weiner, kongresmen Partii Demokratycznej, gdy wyszło na jaw, że wysyłał kobietom swe rozebrane zdjęcia, na których eksponował intymne części ciała. Niemal stało się regułą, że gdy polityk, znany aktor, muzyk czy sportowiec zostanie przyłapany na „czynach lubieżnych”, to od razu tłumaczy swoje zachowanie „uzależnieniem od seksu”. Ale czy seksoholizm to nowa choroba XXI w., podobnie jak alkoholizm lub narkomania, czy jedynie wygodna wymówka dla mężów stanu i celebrytów, którzy chcą zachować twarz?

Seksualna zabawka

Tiger Woods chętnie przystał na diagnozę, że jest seksoholikiem, gdy tabloid „News Of The World” ujawnił, iż Mindy Lawton, kelnerka jednej z restauracji pod Orlando, która znajdowała się w pobliżu jego posiadłości w Isleworth na Florydzie, była tylko jedną z wielu jego kochanek. „Seks to była jedyna rzecz, której potrzebował. Dzwonił do mnie tylko wtedy, gdy miał na to ochotę. I używał mnie, jakbym była jego seksualną zabawką. Sądziłam, że coś dla niego znaczę, byłam jednak w błędzie. Dla niego ważna była tylko jego żądza” – wyznała „News Of The World”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość