Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Estonia, Walter Bibikow/JAI/Corbis

Dziesięć kasyn to za mało

Iwona Trusewicz

Odzyskała wolność 20 lat temu. Dziś jest w strefie euro. Można się od niej uczyć czystości, pomysłowości i otwartości

O tym, że Estonia przez ponad pół wieku była częścią sowieckiego imperium, świadczą już tylko szare, eternitowe dachy szpecące schludne wioski. Wymiana dachu to wciąż najdroższa inwestycja na prowincji.

– Kiedy kupiłem to miejsce, dom był w ruinie, a teren zapuszczony i zarośnięty. Rozpocząłem remont i wtedy pojawiła się grupa Rosjan. Zaproponowali wymianę dachu i ochronę pensjonatu. Ostrzegli, że dachy łatwo płoną, szczególnie latem. Grzecznie podziękowałem i powiedziałem, że dach wymienią moi przyjaciele z Azerbejdżanu. Rosjanie zniknęli i już nie wrócili – opowiada z uśmiechem czterdziestokilkuletni Tonu – właściciel urokliwego pensjonatu Piękne Miejsce nad rzeką Loobo przy granicy Parku Narodowego Lahemaa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?