Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Kraj bez dziewczynek

Marcin Szymaniak

Co roku zabijanych jest milion małych Hindusek. Innym zmienia się płeć

Prokuratura stanu Madhya Pradesh wszczęła śledztwo w sprawie kilkuset dzieci poddanych przez rodziców operacjom zmiany płci. Za kwotę równowartości 9 tys. złotych chirurdzy w miejscowości Indore zamieniali w chłopców nawet jednoroczne dziewczynki.


Do kliniki przyjeżdżali rodzice z całego kraju, by mieć upragnionego męskiego potomka. Za pomocą techniki o nazwie genitoplastyka lekarze przerabiali żeńskie narządy płciowe na fallusy, a następnie podawali dzieciom duże dawki hormonów w celu rozwinięcia męskich cech płciowych.


Lekarze przekonują, że przeprowadzali operacje tylko u dzieci posiadających cechy obu płci w efekcie wad genetycznych. Według nich chodziło o to, by zdeterminować ich płeć. Działacze ruchów obrony praw dzieci twierdzą jednak, że była to tylko przykrywka – wpisywano do akt fałszywe informacje o rzekomych wadach, po czym przerabiano płeć żeńską na męską.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE