Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Ogromne koszta walki z terroryzmem

Po przeprowadzonych przez Al-Kaidę zamachach z 11 września 2001 r. prezydent George W. Bush ostrzegał jedynie, że wojna z terroryzmem może być długa. Nikt jednak nie przygotował Amerykanów na tak gigantyczne koszty.


Z raportu opublikowanego przez Brown University wynika, że rachunek za zaangażowanie USA w Iraku, Afganistanie i inne działania antyterrorystyczne może sięgnąć  4,4 biliona dolarów. To więcej, niż kosztował Amerykę udział w II wojnie światowej.
Biały Dom podważa wyniki raportu i zapewnia, że koszty związane z prowadzeniem wojen od 2001 r. wyniosły około 1,3 biliona dolarów. Ale zdaniem ekspertów spora ich część jest dla Amerykanów niewidoczna.

—j.p., w.l.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez