Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Groza plastycznego transu

Wojciech Lada

Nowy album Sons And Daughters to wyjście poza punk w stronę horroru

Wcześniejsze płyty Szkotów były próbą wskrzeszenia energii, jaką miał u swego zarania punk. Siarczyste gitary, rozkrzyczane wokale, brzmienie niemal jak z garażu... Tylko mroczne teksty odsyłały skojarzenia w stronę pierwotnych kapel gotyckich, względnie nagrań Nicka Cave’a z The Birthday Party. Skonstruowany według tych zasad poprzedni krążek Sons And Daughters „This Gift” okazał się niemałym sukcesem. Dlatego właśnie najnowsza ich produkcja jest tak zaskakująca.

Z punka czy po prostu brudnego, surowego rocka pozostało bardzo niewiele. Może pewien garażowy klimat, może świadome unikanie sterylnie czystych brzmień, ale to i tak raczej postpunk, a nie punk.
„Mirror Mirror” to nieco tran-sowe, podszyte elektroniką granie, mające w sobie coś z udramatyzowanej muzyki ilustracyjnej. Ważniejsze niż tempo czy melodia są tu sugestywność i plastyczność dźwięków, większe znaczenie niż ekspresja ma klimat. I nic w tym dziwnego – inspiracji dostarczyły muzykom klasyczne włoskie horrory Daria Argento.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej