Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Coś zrozumieć

Marcin Flint

Czarna muzyka ma sens, kiedy artystki zamiast odsłaniać ciało, odkrywają kawałek duszy. To właśnie recepta Jill Scott

"The Light of the Sun” subtelnie jazzuje, nienachalnie funkuje, posługuje się wyważo-nymi orkiestracjami, skrzy mądrością spoken wordu. Przez to wydaje się płytą niedzisiejszą. Ale i jej autorka nie jest podlotkiem, tylko prawdziwą damą. W czasach, gdy czarne wokalistki porównuje się do Rihanny, Beyonce, w najlepszym zaś wypadku Marii Carey, od niej nie może się odkleić zasłużona etykietka nowej Minnie Riperton.

Porównanie zaszczytne, nie tylko dlatego, że mistrzyni soulu miała do dyspozycji głos rozpięty na pięć i pół oktawy, zaś sam Denzel Washington twierdził, iż jej muzyka uratowała mu życie. Bliscy wcale nie widzieli w Riperton artystki. Raczej ciepłą, ponadprzeciętnie wrażliwą, mądrą osobę, która ma im wiele do powiedzenia. Ze Scott jest podobnie. Zamiast rozpaczliwego celowania w listy przebojów stara się, by słuchacz coś zrozumiał, poczuł, zasnął odrobinę szczęśliwszy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?