Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

19.07.2007 KRAKOW - MARCIN SWIETLICKI FOT. MACIEJ ZIENKIEWICZ / AGENCJA GAZETA

Jestem plagiatorem

Marta Sawicka-Danielak

Marcin Świetlicki wydał właśnie zbiór „Wiersze”. Nam mówi, dlaczego  nie czyta poezji i gdzie jest Polska

Najwcześniejszy wiersz w tomie wierszy zebranych, który właśnie ukazał się na rynku, pochodzi z 1977 r. Napisał go 16-letni Świetlicki. Dużo wcześniej stał się pan poetą?

Debiutowałem późno, ale pisałem, odkąd nauczyłem się pisać. Nie pamiętam konkretnego momentu. Ten wiersz był pierwszym, który przeszedł autocenzurę. Wcześniejsze nie osiągnęły poziomu drukowalności. Byłem redaktorem tej książki, więc miałem prawo wyboru. Dlatego też książka nie nazywa się „Wiersze zebrane” tylko „Wiersze”.

Oczekiwałam, że we wczesnych wierszach narrator będzie wyraźnie inny, młodzieńczy. Tymczasem one nie noszą żadnych znamion wieku autora. Gdyby wymieszać te 500 stron, to prawdopodobnie nikt oprócz pana nie potrafiłby ułożyć ich chronologicznie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej