Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Gun and Money --- Image by ?? Ken Skalski/Corbis

Zawód morderca

Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych dostają w Polsce zabójcy na zlecenie. Na szczęście jest ich coraz mnie

Janina Blikowska, Aleksandra Pinkas

W podlubelskiej wsi policjanci zatrzymali kilka dni temu 58-letniego Stanisława K., podejrzanego o dokonanie zabójstwa 59-letniej Haliny L., mieszkanki warszawskiego Ursynowa. Kobieta została uduszona w styczniu tego roku. Ciało ofiary znalazł jej dorosły syn. Drzwi do mieszkania były otwarte.

– Na pewno mama nie otworzyła ich obcemu. Albo zabójca ją znał, albo miał własne klucze – opowiadał syn ofiary. Z mieszkania zginęły tylko dwa telefony komórkowe. Zamordowana kobieta była ofiarą przemocy domowej. Znęcał się nad nią mąż – 60-letni Andrzej.

W ciągu pięciu lat pięć razy składała na policję zawiadomienia w tej sprawie. Cztery postępowania zostały umorzone. – Jedno z nich dotyczyło podtruwania – opowiada przedstawicielka Centrum Praw Kobiet, które pomagało Halinie L. – Po umyciu zębów szczoteczką nasza podopieczna miała obrzęk ust i warg. Biegły toksykolog z ówczesnej Akademii Medycznej w Warszawie nie był w stanie zidentyfikować substancji, która znajdowała się na szczoteczce. Dlatego sprawę umorzono – mówi działaczka CPK.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?