Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Przetestuj pan pigułkę

Izabela Filc Redlińska

Liczba Polaków biorących udział w testowaniu leków rośnie w zaskakującym tempie. Czy to oznacza, że nasz kraj stanie się poligonem doświadczalnym dla firm farmaceutycznych?

Wyobraź sobie, że próbujesz iść, ale po zrobieniu kilkuset kroków nogi odmawiają ci posłuszeństwa. Ludzie na ulicy zaczynają się dziwnie patrzeć, bo zataczasz się niczym pijany. Jeszcze do niedawna takie doświadczenie było chlebem powszednim w życiu pana Jerzego. Mało tego, bezwład dotykał także jego rąk. Miał problemy nawet z podpisaniem się. Wszystko przez nieuleczalną chorobę układu nerwowego – stwardnienie rozsiane.

– Dzisiaj nie pobiegam, ale mogę się już swobodnie poruszać – cieszy się 52-letni łodzianin. To efekt zażywania nowatorskiego leku. Mężczyzna stosuje specyfik od roku w ramach testowania jego działania na ludziach. Nie zna nazwy produktu, lecz jedynie symbol złożony z kilku cyfr i liter.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO