Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego nr 22

Z życia koalicji

Robert Mazurek, Igor Zalewski

Narodzie! Po raz pierwszy od zjazdu gnieźnieńskiego przywódcami całej Europy są Polacy: bronisław komorowski i Donald Tusk. No, a w takim razie wiceprezydentem Europy został człowiek z twarzy podobny do stopy, czyli Sławek Nowak. Doprawdy, przez te stulecia pokazaliśmy Europie wiele,
ale takiego cyrku jeszcze nie widziała. Juhuuu!


S łynny raport Millera trafił do rąk donalda tuska. Premier oznajmił, że nie zmieni w nim ani przecinka, ale jeszcze go nie ujawni. To musi potrwać, bo raport trzeba przetłumaczyć na rosyjski, angielski i wersję komiksową. Podobno tej ostatniej zażyczył sobie Bronisław Komorowski.

Omateńko, już nawet Tusk Vision Network drze łacha ze stefana niesiołowskiego. Przez pół dnia na stronie internetowej Tvn24.pl widzieliśmy wielki tytuł „To wymysły człowieka chorego z nienawiści”, z wielkim zdjęciem Niesiołowskiego. Cóż, nic dodać, nic ująć.

Witamy uroczyście w naszej rubryce podążającego szlakiem żenady tuż za Joanną Kluzik-Rostkowską Misia Kamińskiego. Jego pojawienie się powinno znacznie zwiększyć ciężar gatunkowy obozu rządzącego. A jeśli nawet nie gatunkowy, to taki zwykły, wagowy.

No, jakoś nie sprawdziły się wyssane z miśkowego palca informacje TVN, że znany amator lesbijek robert węgrzyn zasili klub PJN.
Nasz cudowny dolnośląski fryzjerczyk poczuł w sobie zew niezależności i chce samodzielnie kandydować do Senatu. Jaka szkoda, że zdechła Samoobrona, bo to wypisz wymaluj mąż z tej formacji.
Ale i tak jak się do Senatu RP nie załapie, to może trafić do senatu jakiejś wyższej uczelni. Najwłaściwsza byłaby w tym przypadku Wyższa Szkoła Kultury i Sztuki ucząca, jak przy takiej sztuce zachować kulturę.

A  naszą drogą Joasię Kluzik-Rostkowską przyjęto ostatecznie do Klubu Parlamentarnego PO. Niestety, nie wiemy, czy przyjmowaniu towarzyszył słynny, czerwony żakiecik. Takie ciuchy trzeba potem na aukcjach sprzedawać, w końcu nie każde wdzianko zdążyło w rok trzy partie obskoczyć.

T o straszne! Okazuje się, że Platforma Obywatelska najprawdopodobniej nie poprze w wyborach do Senatu Izabelli Sierakowskiej. Droga Platformo, zlituj się, tak nie można kobiet postponować. To może chociaż Isabel Marcinkiewicz?

Dopiero teraz, ponad pół roku po wyborach samorządowych, Fundacja Batorego pokazała wyniki swojego monitoringu TVP.
I co jej wyszło? Że w „Wiadomościach” mówiono częściej o PiS niż o Platformie, SLD i PSL razem. Zawsze uważaliśmy, że ta Wyszyńska to kryptopisówka. I niech was nie zmyli, że 66 proc. czasu mówili o PiS źle. Bo to przecież oznacza, że w co trzecim materiale tych kaczystów na pewno lansowali. A poza tym pokazywali „Plebanię” z tą całą Łaniewską.

A propos telewizji za przeproszeniem publicznej, to już ją całkiem przejęła PO, wywalając szefa Dwójki czerwonego jak sztandar SLD Rafała Rastawickiego. Ale to nie koniec, bo Platforma zagroziła Czarzastemu i spółce, że jak się nie posuną, to wytną wszystkich czerwonych również z terenu, bo sprawozdanie Krajowej Rady Tego i Owego już odrzuciły Sejm i Senat, a teraz wszystko zależy od Gajowego. SLD to jednak pacany. Daliby program w prime time „Łowcowi Polskiemu”, a Bronek podpisałby im sprawozdania in blanco do 2060 r.

Z źycia opozycji

Antoni macierewicz ujawnił swój raport. Okazało się, że jest zdrów jak ryba. A nie, przepraszamy, to z konsylium. Raport właściwy dotyczy katastrofy smoleńskiej. Ku utrapieniu wszystkich Antoni nie popłynął na maksa i o żadnej rozpylanej sztucznej mgle, trzmielach termobarycznych
i pneumatycznych brzózkach tam nie ma ani słowa. Ale nic to, przekaz dnia, że to zapiski wariata i tak będzie kolportowany. W końcu wzięli się za to doświadczeni druhowie, walterowcy po prostu.

Odkąd szefem sztabu wyborczego PiS został niejaki tomasz poręba, ulubieniec „skromnych zasobów obozu niepodległościowego” – że użyjemy naszego ukochanego zwrotu – wszyscy nasi znajomi zabrali się za urabianie nas. No i dalejże twierdzić, iż Poręba to człowiek kumaty, sensowny, dowcipny, no po prostu zupełnie jak nie z PiS. Co ciekawe, poglądu tego jakoś nie podziela nieufający mu za grosz Zbigniew Ziobro.
Jego zdaniem szefem sztabu powinien zostać ktoś z dwójki: Pati Koti lub Koti Pati.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej