Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

FOT. PIOTR WITTMAN/FOTORZEPA

Smoleński test na demokrację

Bronisław Wildstein

Odmowa debaty nad „Białą księgą” jest ze strony rządu sprzeniewierzeniem się elementarnym powinnościom

Wyobraźmy sobie, że w – nie, nie jednym z największych krajów Europy, w mniejszym, powiedzmy – Holandii albo Szwecji – opozycja przedstawia dokument, w którym rząd zwraca się do władz ościennego mocarstwa z propozycją, aby dokonały wyboru, z kim z rządzących w tym kraju chcą uczestniczyć w ważnych politycznie uroczystościach. Przecież taki akt odstąpienia od suwerenności musiałby spowodować piorunujące konsekwencje.

W „Białej księdze” na temat katastrofy smoleńskiej, którą w minionym tygodniu przedstawił PiS, znajdujemy pismo polskiego MSZ z 18 lutego 2010 r., w którym polscy reprezentanci pozostawiają władzom rosyjskim wybór, z kim i jak chcieliby oni obchodzić rocznicę katyńskiego mordu. Proponują dwa warianty: albo z premierem Tuskiem i prezydentem Kaczyńskim wspólnie, albo bez prezydenta, co sugerują.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość