Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Corbis

Dieta przed sądem

Kamilla Staszak

Czy jest ktoś, kto nie stosował metody Dukana albo nie miał w rodzinie lub wśród znajomych choć jednej osoby, która dzięki niej schudła? Proszę natychmiast sprawdzić, czy jeszcze żyje!

W sprawie tej najmodniejszej obecnie metody na zgubienie zbędnych kilogramów jedno jest pewne – świat na jej punkcie oszalał. Setki tysięcy ludzi, jeśli nie miliony (patrząc na wyniki sprzedaży książek autorstwa dietetycznego guru) odchudzają się według przykazań dr. Pierre’a Dukana.

Popularność wymyślonej przez niego tzw. diety protal jest wprost proporcjonalna do głosów jej przeciwników, którzy ostrzegają, że odżywianie się przede wszystkim białkiem jest szkodliwe dla zdrowia. W wyniku jego spalania przez organizm powstają mocznik, amoniak, ciała ketonowe oraz inne niebezpieczne substancje, których nie jesteśmy w stanie wydalić – krótko mówiąc, zatruwają one nasze ciało.

Przetrwać bez głodu

Aktualnie przyjęte normy żywieniowe (m.in. przez Instytut Żywności i Żywienia w Polsce) przewidują, że 55–60 proc. dziennej energii, której dostarczamy naszemu organizmowi w pożywieniu, powinno pochodzić z węglowodanów, 30 proc. z tłuszczów, a zaledwie 12–14 proc. z białek.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej