Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Jesteśmy krajem masochistów

Wiktor Świetlik

Premier Tusk zaakceptował orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tego, by wybory trwały jeden dzień. Łaskawca. A mógł przecież na sędziów napuścić ekipę od Bondaryka.

Agnieszka Pomaska, posłanka, która zajmowała się walką o ograniczenie reklamy wyborczej na billboardach, sama wywiesza dziś w Gdańsku plakaty. Nie to, że zachęca do głosowania, że promuje przed wyborami swoją twarz. Po prostu namawia do brania porad prawnych w jej biurze poselskim. Porada numer jeden – jak sprawnie omijać stanowione przez siebie przepisy. Jednak ta trójmiejska Platforma ma swój portowy koloryt.Polski Instytut Sztuki Filmowej nie chciał dać pieniędzy na film krytycznie odnoszący się do polskich urzędników. Słusznie. Grunt to etos państwowy. Instytucje takie jak PISF powinny zajmować się promocją kraju i budową jego wizerunku. I zajmują się – jak choćby dofinansowywaniem dzieł, takich jak film Jerzego Skolimowskiego o polskich górach, po których talibowie i amerykańscy żołnierze szaleją między pijanymi babami z dziećmi przy piersi.

Klub moralistów z panami Kutzem i Lisem na czele namawia Krzysztofa Piesiewicza, by ponownie kandydował na senatora, czyli żeby ponownie rozpętało się piekło wokół jego osoby, by przypomniano wszystkie ekscesy z nim związane, by – ten zasłużony w końcu człowiek – ponownie nader wiarygodnie tłumaczył, że wciągał nosem skruszoną aspirynę. Naprawdę, grunt to mieć dobrych przyjaciół.

Marzena Drab z PiS została okradziona przez sejmową sprzątaczkę. W gruncie rzeczy pani posłanka nie powinna się nadmiernie oburzać, wszak PiS głosi wszem i wobec zasady solidaryzmu społecznego, a sprzątająco-kradnąca pani próbowała je tylko wcielić w życie od swojej strony.  

Dwie trzecie badanych przez OBOP uważa, że sprawy w Polsce idą w złą stronę. Równocześnie PO w kolejnych sondażach szczytuje. Jak to wyjaśnić? Już chyba tylko w jeden sposób, który zresztą być może jest kluczem do naszej historii – jesteśmy narodem masochistów, lubimy dostawać w tyłek.

Drugiej Irlandii może nie będzie, ale na Zieloną Wyspę wciąż jest szansa. Wśród 73 członków Narodowej Rady Ekologicznej pod auspicjami Anny Komorowskiej zasiądzie m.in. Józef Oleksy. Pierwszym priorytetem naszego Narodowego Radcy ds. Ekologii zostanie walka o zrównoważoną dietę.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej