Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Okres burzy i naporu, czyli furia Muchy

Piotr Gursztyn

Kto układa listy wyborcze SLD? Posłanka Prządka i rodzina byłego premiera Józefa Oleksego

Nie wierzycie? A jednak. „Sejmowe plotki” odkryły tajemnicę długotrwałości serialu, czy Józef Oleksy (i Leszek Miller w pakiecie) znajdzie się na listach wyborczych SLD. To nie szef partii Grzegorz Napieralski – rzekomo zazdrosny o swoje jednowładztwo – blokuje start tego wybitnego polityka lewicy (średniego wieku – co słusznie zauważył Jarosław Kaczyński).

Przeciw Oleksemu zawiązało się sprzysiężenie. „Nie” dla jego startu powiedzieli Maria Oleksy (żona), Julia Oleksy (córka) i Michał Oleksy (syn). – Dość już nam narobiłeś szkód – miał usłyszeć od nich były premier. Neutralną postawę, nie chcąc mieszać się w wewnętrzne polskie sprawy, zajął angielski narzeczony córki Julii.„Nie” dla startu Oleksego ogłosiła też Stanisława Prządka, przywódczyni Sojuszu w Garwolinie. Kiedyś zajmowała drugie miejsce na liście SLD w Siedleckiem, gdy Oleksy był na „jedynce”. Teraz to ona jest „jedynką”, więc nie trudno zrozumieć jej upór. Może znów ją zsunąć na drugie miejsce, aby dać miejsce Oleksemu? Były takie propozycje. – Nie mogę tego Stasi zrobić – biadał w odpowiedzi Grzegorz Napieralski.

Tak w ogóle lewica przeżywa teraz czas burzy i naporu. Za sprawą Aleksandra Kwaśniewskiego, który ostatnio się zaktywizował. Zwołuje zebrania, nawołuje lewicę do zgody, zachęca do boju. Robi też ustawki z tabloidami. Najlepsza była z „Super Expressem”, który ujawnił, że były prezydent podda się zabiegowi hydrokolonoterapii. Szczegółów nie będziemy zdradzać, ale to mocna rzecz...

Dużo mocniejsza niż koniec furii Joanny Muchy. Wiadomo, że ta doktor ekonomii z KUL wściekła się, gdy zakomunikowano jej, iż jest gorsza i głupsza niż magister ekonomii po UMCS Magdalena Gąsior-Marek. I w związku z tym miała dostać drugie miejsce na liście po pani magister.

Mucha wpadła w furię, zagroziła, że rzuca politykę, i wyjechała na tygodniową emigrację do Barcelony. W tym słodkim mieście (pamiętacie „Vicky Cristina Barcelona”?) ochłonęła i odpowiedziała „sprawdzam”. Uwaga, teraz news „Sejmowych plotek”: Mucha bierze drugie miejsce!

Tak przy okazji prawie cała Platforma głowi się, z jakiego powodu „spółdzielnia” ministra Grabarczyka stoczyła zajadły bój w obronie takiej lokomotywy wyborczej, jaką jest pani M.G.M. Bo przecież nie z powodu kwiatów wręczonych  Grabarczykowi. Te odbijają mu się czkawką do dzisiaj.

Ponoć chodzi o to, że M.G.M. na swoim blogu razu pewnego przejechała się po Grzegorzu Schetynie, że zdrajca, że jest gorszy nawet od PiS, bo publicznie krytykuje Donalda Tuska itd. I za to ma być ta nagroda.

Zatem autor „SP” przypomina, że też kilka razy krytykował marszałka Sejmu. Więc co ja za to dostanę?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez