Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Przekonywanie przekonanych

Igor Zalewski

Ministerstwo Kultury wpadło na pomysł, jak wydać pieniądze w wakacje. Oczywiście przeznaczyć je na kulturę

Pieniądze można trwonić na różne sposoby. Można je przepijać, wydawać na kochanki albo zamawiać filmik z okazji polskiej prezydencji. Można też to robić jak Ministerstwo Kultury – z klasą i kolorowo, ale jednak bez najmniejszego sensu.

Piję do wielkiej akcji plakatowej z hasłem „Weź kulturę na wakacje”. Wielkiej, bo wielkie są billboardy, ale także dlatego, że jest do licha i ciut, ciut. Gdzie ostatnio nie pójdę, tam namawiają mnie, żebym wziął ze sobą książkę na urlop – bo takie z grubsza jest przesłanie owej „kampanii społecznej”.

Tak sobie myślę, że jeśli Ministerstwu Kultury zależy na tym, żeby Polacy czytali książki, to powinno raczej powalczyć z Ministrem Finansów, żeby obniżył podwyższony niedawno VAT na słowo drukowane. Argument mógłby brzmieć mniej więcej: „Panie ministrze, niech pan obniży VAT, a my w zamian poprosimy budżet o mniej pieniędzy, bo nie będziemy ich wydawać na spektakularne,  głupiutkie akcje. Umowa stoi?”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO