Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Prawo do bycia nieszczęśliwym

Maciej Robert

Bohaterka wezwana przez Orwellowski sąd na Kafkowski proces

Druga połowa XXI w. Człowiek nie zna chorób, a świat zanieczyszczeń. To zasługa Metody, która postuluje zdrowy tryb życia, a co za tym idzie, generuje powszechną szczęśliwość.

Na tej nieskazitelnej powierzchni pojawia się jednak rysa, którą dostrzega biolog Mia Holl. Po samobójstwie jej brata Mia popada w apatię i zaniedbuje przestrzeganie zdrowotnego kodeksu, co skazuje ją na proces, podczas którego z oskarżonej staje się oskarżającą.

Konflikt z panującą ideologią pozwala jej zrozumieć, że idealny w zamierzeniu system jest w istocie zakamuflowanym terrorem.
Antyutopia Juli Zeh wykorzystuje środki, na których oparte zostały najważniejsze powieści tego nurtu – „Nowy wspaniały świat” Huxleya oraz „Rok 1984”  Orwella. Totalitarne państwo, dzięki propagandzie dające społeczeństwu złudne poczucie życia idealnego, kontroluje i ubezwłasnowolnia jednostkę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy