Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Niech żyje Polo`nia

Paweł Gadaczek

Na Półwyspie Iberyjskim do Katalończyków przylgnęło określenie Polacy. Dziś już nikt nie wie, skąd to się wzięło

Gdzie mieszka najwięcej Polaków na obczyźnie? Bez wahania odpowiemy: w USA. W Stanach Zjednoczonych według różnych szacunków naszych rodaków jest od 9 do ponad 10 mln. Ale już wskazanie następnego kraju, w którym żyje najliczniejsza Polonia, może sprawić nie lada trudność. A właśnie w owym kraju, wedle danych statystycznych, mieszka blisko 7 mln osób określanych mianem Polacy. Żyją tam od niepamiętnych czasów – tak długo, że nie posługują się już nawet językiem polskim. I to właśnie tamten kraj uważają za swoją ojczyznę.

Nie zapomnieli jednak o ziemi przodków i namiętnie oglądają w swojej regionalnej telewizji dwa programy o swojsko brzmiących nazwach: „Crackovia” i „Polonia”. Pierwszy dotyczy sportu, głównie piłki nożnej, drugi – polityki. I doczekał się właśnie okrągłej rocznicy pięciu lat emisji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy