Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Niech żyje Polo`nia

Paweł Gadaczek

Na Półwyspie Iberyjskim do Katalończyków przylgnęło określenie Polacy. Dziś już nikt nie wie, skąd to się wzięło

Gdzie mieszka najwięcej Polaków na obczyźnie? Bez wahania odpowiemy: w USA. W Stanach Zjednoczonych według różnych szacunków naszych rodaków jest od 9 do ponad 10 mln. Ale już wskazanie następnego kraju, w którym żyje najliczniejsza Polonia, może sprawić nie lada trudność. A właśnie w owym kraju, wedle danych statystycznych, mieszka blisko 7 mln osób określanych mianem Polacy. Żyją tam od niepamiętnych czasów – tak długo, że nie posługują się już nawet językiem polskim. I to właśnie tamten kraj uważają za swoją ojczyznę.

Nie zapomnieli jednak o ziemi przodków i namiętnie oglądają w swojej regionalnej telewizji dwa programy o swojsko brzmiących nazwach: „Crackovia” i „Polonia”. Pierwszy dotyczy sportu, głównie piłki nożnej, drugi – polityki. I doczekał się właśnie okrągłej rocznicy pięciu lat emisji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe