Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Ktoś przeoczył groźnego wroga!

Piotr Gursztyn

Gdy Niesiołowski tropi targowicę, posłowie oglądają internetowe przeróbki niemieckiego filmu „Upadek”

Jak wiadomo, wicemarszałek zajmuje się ostatnio rozliczaniem biskupów, których oskarżył, że idą drogą targowicy. Neotargowiczaninem dla Niesiołowskiego – jeszcze gorszym niż ci prawdziwi, bo kolaborującym, o zgrozo, z PiS, a nie z carycą Katarzyną – jest arcybiskup Mokrzycki ze Lwowa. Dowód: był na pielgrzymce Radia Maryja.

A my słyszeliśmy o jeszcze groźniejszym przedstawicielu PiS-owskiego klerykalizmu. To biskup Henryk Tomasik z Radomia. Ów książę Kościoła rzucił wyzwanie samemu premierowi.Wszystko zaczęło się od wichury i papryki. Gdy tornado zniszczyło Centralny Okręg Paprykowy koło Radomia, na pomoc rzucili się wszyscy (choć jeszcze nic nie wiemy o efektach). Na czele Donald Tusk, który osobiście tam pojechał, rozejrzał się po spustoszonej okolicy i zadał pytanie: – A starosta tu jest skąd? – Z PiS – padła odpowiedź. – O k... wa – rzeczowo skomentował w obecności ludności tubylczej Tusk.

Podkasawszy rękawy, szef rządu rzucił się do pomocy. Czyli zrobił briefing, gdzie przemówił do narodu, że pomoże. Na miejscu był też biskup, więc premier zaprosił go, aby stanął przed kamerami razem z nim i innymi dostojnymi przedstawicielami Rzeczypospolitej. I wiecie, państwo, co odpowiedział niewdzięczny purpurat? Że nie będzie się lansował w telewizji.

Gdy Stefan Niesiołowski tropi targowicę, reszta posłów z uwagą ogląda niemiecki film „Upadek”, a zwłaszcza jego różne internetowe przeróbki. Najlepszą są te, gdzie Adolf Hitler gra rolę Jarosława Kaczyńskiego albo Donalda Tuska. Twórcy przeróbek upodobali sobie scenę, gdy Führer dowiaduje się, że Steiner nie dotrze do Berlina z odsieczą.

– Jest przecież nadzieja w toruńskiej fortecy – mówi Hitler w wersji dla miłośników PO.

– Umowa z ojcem dyrektorem wygasa – słyszy odpowiedź. Dalej jest scena furii: – Macierewicz, Kempa, Kurski, Błaszczak zostają. Cokolwiek robicie, wszystko spieprzycie! Jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieli poparcie niższe niż PSL!

A teraz wersja dla miłośników PiS:

– Czy to już koniec?

– To na razie tajemnica. Premier schował się w szafie.

– Zawsze jak się coś dzieje, chowa się w szafie.

Potem jest cięcie i wrzask Hitlera grającego rolę Tuska:

– Schetyna, Niesiołowski, Sikorski i Komorowski zostają. I co mam z wami zrobić? Skończymy gorzej niż AWS i SLD razem wzięte.

Tak bawią się internauci. I tym potem zabawiają się posłowie. Ci bardziej zaawansowani technologicznie umilają sobie takimi filmikami posiedzenia na sali plenarnej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość