Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

O tym, że dół jest blisko góry

Igor Zalewski

Pod moim blokiem miła pani ma stragan z warzywami i owocami. Niezbyt dba o wygląd, ale tatuaż na ramieniu ma ogromny

Malowanie obrazków na ludzkiej skórze ma ciekawą historię. Do Europy przybyło za sprawą marynarzy kapitana Cooka, którym tatuaż wpadł w oko – i padł na plecy oraz inne członki – podczas kolejnych wypraw na odległe wyspy Pacyfiku. Od tej pory przez wiele lat, a nawet wieków barwienie skóry było przede wszystkim znakiem firmowym tej grupy zawodowej.

Z czasem tatuować zaczęły się i szczury lądowe, ale prawie wyłącznie te z nizin społecznych. Tatuaże stały się atrybutem osobników agresywnych, a kultura masowa utwierdziła ten stereotyp. Jeszcze w filmie z lat 90. ubiegłego wieku „Przylądek strachu” zły Robert De Niro, jako były więzień, ma oczywiście dziarę i jest przez nią jeszcze bardziej złowrogi oraz nieobliczalny. Prześladowany przez niego stróż porządku grany przez Nicka Nolte’ego z obrazkiem na szyi wyglądałby dziwnie i widzowie mieliby zaburzony obraz. Jak to? Dobry facet, a z tatuażem? To jakby Zbigniew Hołdys był z czegoś zadowolony. Tak być nie może.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO