Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z wyborami?

Piotr Gociek

Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego są powody do radości – bo czekają nas normalne wybory i normalna kampania. Klęska platformerskiego zakazu spotów i billboardów oznacza, że opozycja będzie miała szanse na zniwelowanie propagando- wej przewagi, jaką w mediach dysponuje rząd PO – SLD. W sytuacji, w której kupowanie spotów i billboardów byłoby zakazane, ekipa rządząca niemal całkowicie panowałaby nad przekazem informacyjnym.

Nie miałaby reklamówek tak jak wszystkie inne partie, ale za to korzystałaby z tego, że niemal każde posunięcie rządu jest przez TVP czy TVN nagłaśniane i chwalone, a niemal wszystkie inicjatywy opozycji przedstawiane jako szaleństwa lub absurdy.

Uznanie za konstytucyjne jednomandatowych okręgów w wyborach do Senatu oznacza z kolei, że rosną szanse na wybór izby, w której nie będzie dominować jedna partia lub w ogóle – kandydaci partyjni. Decyzja TK zachęciła już do startu kandydatów popieranych przez znanych samorządowców (tzw. lista Dutkiewicza), a dla PO oznacza duże kłopoty z utrzymaniem większości w Senacie. A dopuszczenie głosowania przez pełnomocników może podnieść frekwencję i zmniejszyć poczucie wykluczenia wśród części wyborców. Krótko mówiąc, wygrała demokracja.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej