Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Nieznośne przekleństwo Jacoba Wetterlinga

Krzysztof Masłoń

W 1989 r. w Ameryce zamaskowany mężczyzna porwał chłopca o nazwisku Jacob Wetterling. Chłopca nigdy nie znaleziono, a pięć lat później ustanowione zostało tzw. prawo Jacoba Wetterlinga w sprawie przestępstw popełnianych na dzieciach i rejestracji przestępstw seksualnych. Był to czarny dzień demokracji – dowodzi znana autorka bestsellerów Lisa Gardner w powieści „Sąsiad”, wyróżnionej w USA tytułem National Thriller Writers jako książka roku 2009.

Nie głównym, ale i nie drugorzędnym wątkiem powieści jest historia Aidana Bewstera, jednego z ponoć 600 tys. przestępców seksualnych w USA. Kilkoro z nich – powiada Bewster – „postanawia źle się zachować. A kiedy tak się dzieje, karę ponosimy wszyscy, nawet facet taki jak ja”. Taki, czyli jaki? Otóż, jest to młodzian pracujący jako mechanik, niepijący, nieużywający narkotyków. Ma 23 lata i żyje w celibacie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej