Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Proste jak drut

r.mazurek@uwazamrze.pl

Wszyscy lubimy proste smaki: chleb ze smalcem, kawior, foie gras. A proste wina? Z tym już bywa różnie, prawda?

Ale upalne, a nawet i burzowe lato to nie pora na wyłapywanie drobnych nut i delektowanie się złożonością. Szukając czegoś na tę pogodę, najpierw z pewną wzgardą odrzuciłem miałkie chablis, a po chwili wahania odłożyłem na jesień pewnego zacnego Hiszpana. Ale pozostałem nie tylko na Półwyspie Iberyskim, ale wręcz w jego sercu, w Kastylii.

Rozpalone słońcem, położone na płaskowyżu okolice Ruedy znane są nie tylko z win. Dziesięć kilometrów od winiarni w La Seca leży słynna Medina del Campo, w której wychowywał się, a później spotykał w karmelickim klasztorze z Teresą z niedalekiej Awilli św. Jan od Krzyża. Biorąc pod uwagę tamtejsze zwyczaje, można przypuszczać, że w niedzielę i święta nawet ascetyczni mistycy pozwalali sobie na szklanicę schłodzonego verdejo.Szczep to prosty, ale nadzwyczaj wdzięczny, a Ducado de Altan wprost niepodobna się oprzeć. Toteż i nie opierają się mu zwłaszcza panie. Bardzo bogaty, dla niektórych nawet przesadnie perfumowany bukiet uderza w nozdrza. Dalej jest znakomicie. Prostota świeżego, owocowego smaku, nieskomplikowany finisz jest dokładnie tym, czego potrzebujemy na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi albo odpoczynek po całym dniu z bandą wykańczających dzieci na wakacjach.

I wreszcie last but not least cena, a raczej świetny stosunek ceny do jakości czyni z Ducado de Altan naprawdę znakomitą ofertę.

Bodegas Naia Ducado de Altan 2010
101win.pl, cena 34 zł

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej