Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Kłamstwa tygodnia

Krzysztof Feusette

Najważniejsze jest to, by Euro 2012 było kolorowe jak bączki Sikorskiego

Nie każde kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Śledczy zakończyli prace nad aktem oskarżenia Ryszarda C., który zamordował w łódzkim biurze PiS śp. Marka Rosiaka.

Przypomnijmy, że salonowcy platformy wyborczej mieli wtedy pełne spodnie ze strachu, że ofiarom zbrodni przybędzie kilka punktów procentowych. Kiedy okazało się, że C. miał przy sobie listę kolejnych ofiar, mainstreamowe media zapewniały, że chodzi o Komorowskiego, Millera, Napieralskiego, Sikorskiego...

Dziś mówi się jedynie o „wybranych działaczach PiS”. Co szczególnie koszmarne, na czele tamtego chóru stanął człowiek, któremu słowo „kłamstwo” nie schodzi z ust. Stefan Niesiołowski łkał, że Ryszard C. chciał zabić właśnie jego, a w tle stadko lemingów potakiwało energicznie.  

Drugie kłamstwo tygodnia to już klasyka. Nie pierwszy to rząd i nie ostatni, który mówi, że coś wykona i na mówieniu kończy. Rząd Tuska jednak idzie dalej. Obiecuje, a następnie to, czego nie zrobił, zalicza sobie w poczet sukcesów.

Kiedy w marcu premier postanowił „szczerze” wyznać, co mu się udało, a co nie, wśród spraw, które już „wykonano”, na trzecim miejscu znalazła się... „Dobra organizacja Euro 2012”!

CBA przeszukuje dokumentację stadionu w Poznaniu, w Chorzowie jest ponad 20 poważnych usterek. Stadion Narodowy w stolicy miał być otwarty w Gdańsku, ale ponieważ tam są problemy, być może nastąpi to w Poznaniu, więc nadal nikt nie wie, gdzie odbędzie się mecz Polski z Niemcami.

Jeszcze w czerwcu premier mówił: „Niech Niemcy uczą się od Polaków wzorowej gospodarki”. Na pierwszy ogień pójdą więc tamtejsi piłkarze. Będą się uczyć Polski przez te dni, które spędzą w autokarze z utraconym na dziurach zawieszeniem w poszukiwaniu boiska, na którym można „poharatać w gałę” z reprezentacją kraju, który rządzi dziś Unią Europejską, a potem zorganizuje piękne Euro. Może nie w 2012 r., ale ciut później, może nie na stadionach, ale Orlikach, i może nie w piłkę nożną, ale w badmintona. Najważniejsze jednak jest to, że będzie to Euro kolorowe. Jak bączki Radka Sikorskiego.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy