Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

ROBERT MAZUREK I IGOR ZALEWSKI, DZIENNIKARZE. FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego nr 25

Z życia koalicji

Za posadę wywdzięczyć się trzeba – z tego założenia wyszedł wiceszef telewizyjnej Jedynki andrzej godlewski, który robotę zawdzięcza znanemu tropicielowi volksdeutschów w PiS Jaromirowi Sokołowskiemu, dziś prezydenckiemu ministrowi. No więc Godlewski wysyłał do „Wiadomości” SMS-y i sztorcował ich szefową, żeby Bronka częściej pokazywać. A jak się za coś weźmie Godlewski, to efekt murowany: Komorowskiego i tak nie pokazali, a „Budyniowi” narobili siary.

A bo państwo nie wiedzą, co my z tym „Budyniem”. Otóż pan Godlewski, znany jako jeden z najnudniejszych publicystów po 1223 r. (liczymy od śmierci Wincentego Kadłubka), w telewizji dosłużył się ksywy Budyń. Zdaniem jej pomysłodawców znakomicie oddaje ona walory charakteru i intelektu pana dyrektora. Swoją drogą ciekawe, czy gdyby Godlewski, wzorem Ujazdowskiego, zrobił doktorat, to też zaczęliby go nazywać Doktor Oetker?

 

Siara w TVP była niewąska. Do dymisji podała się nawet iwona schymalla, szefowa Jedynki. Nie, nie chodziło o „Budynia”, przecież nie ryzykowałaby posady z powodu jakiś nacisków na „Wiadomości”. Otóż nowa szara eminencja w TVP, były wiceminister kultury Jacek Weksler (PO), zażądał od niej SMS-em, by „Wiadomości” zaatakowały grzegorza schetynę. No i Schymalla, jako że mało biegła w wewnątrzplatformerskich klockach, bała się, że to prowokacja, i na wszelki wypadek podała się do dymisji. Grzegorz „Ja cię zniszczę” Schetyna o Schymalli nie zapomni. O Wekslerze na pewno też nie.

Bardzo zniesmaczony orzeczeniem Trybunału był premier donald tusk. „Szkoda tych pieniędzy, które znowu wszyscy wyrzucą na billboardy i spoty” – powiedział. I trudno odmówić mu racji. W końcu kto zna się na tym lepiej niż człowiek, który w 2005 r. wykupił wszystkie billboardy w kraju, a w końcu i tak nie został prezydentem?

Pod Pałacem Prezydenckim widzieliśmy dziwo natury – faceta w butach na 10-centymetrowych koturnach. Nie, to nie Kaczyński szykuje zamach na Komorowskiego, to znany satyryk Marek Majewski, członek komitetu poparcia Bronka, wte i wewte łazi. Bez namiotu, on przecież nie z tych. Roboty szuka?

Skoro już w tych okolicach jesteśmy, to odnotujmy, że lata wazeliny dały efekty i krzysztof „Zięć” król, dawny wicekról KPN, został niedawno doradcą prezydenta. Na razie społecznym, ale jak się noga w biznesie powinie, to zawsze można wpisami na Facebooku na etat zasłużyć.

Wiwat! Już po sprawie. Schymalla i Wyszyńska zostaną w telewizji, nacisków nie będzie, niezależność obroniona. W ramach pluralizmu Jedynkę przejmie premier, Dwójkę prezydent, a TVP Info – Pawlak. W ramach poszerzania koalicji TVP Kulturę wzięła już „Krytyka Polityczna”, a TVP Historię dostanie SLD. W końcu tam i tak pokazują Gierka.

Wiemy, że państwo nie uwierzą, ale podobno Platforma Obywatelska w Wałbrzychu znów fałszuje podpisy. Tym razem wspierają w ten sposób swojego kandydata na prezydenta miasta. Zastanawiamy się, kto by wygrał w Wałbrzychu, gdyby – tak czysto hipotetycznie pytamy, wiemy, że to niemożliwe – tam nie kantowali? Andrzej Lepper? Stan Tymiński? Karel Gott?

Z życia opozycji

Patrz, nawet Ziobro jest zadowolony – tak podsumował pewien brukselski bankiet zachodni eurodeputowany. Zbychu ma bowiem w Parlamencie Europejskim opinię groźnego, zaciętego terminatora, a uśmiech na jego twarzy gości równie często jak u Ponurego Żniwiarza. To oczywiście krzywdząca opinia. Kiedy na przykład Zbyszek wyrywa nóżki muchom, jest bardzo uchachany.

Jeszcze o donoszeniu prezesowi. Jarosław Kaczyński lubi sobie posłuchać nie tylko politycznych raportów (kto knuje, kto wznosi okrzyki na jego cześć), ale i prywatnych ploteczek. Różni się w tym od swej śp. brata, który nie był zainteresowany tym, kto z kim sypia, a kto popija. Skąd to wiemy? No cóż, od tych, którzy próbowali mu to opowiadać. Ze skruchą przyznajemy, że w tej kwestii bliżej nam do Jarosława niż do Lecha, i chętnie słuchamy.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej