Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

AFP PHOTO VALERY HACHE

Rewolucja e-aut

Piotr Cywiński

Najpóźniej za 30 lat auta z napędem elektrycznym zajmą miejsce samochodów z silnikami spalinowymi

Wystarczy włożyć kluczyk do stacyjki i odjazd – żadnego odgłosu pracy silnika, wibracji, wrzucania biegów, sprzęgła, bez żadnych skomplikowanych wskaźników na desce rozdzielczej. O gotowości do jazdy świadczy tylko napis na wyświetlaczu: „ready”. Zamiast przekładni biegów mały joystick, który może być ustawiony tylko w trzech pozycjach – parkowania, jazdy do przodu i do tyłu.

Kto raz jechał citroenem zero, ten z niecierpliwością będzie czekał, kiedy z ulic znikną auta ze smrodliwymi silnikami spalinowymi i sam stanie się użytkownikiem samochodu z napędem elektrycznym. Dziś tzw. e-auta na ulicach to jeszcze rzadkość, ale – jak wskazują wszystkie znaki na ziemi i niebie – motoryzacyjna przyszłość będzie elektryczna.

Według ekspertów z biura doradców rozwoju strategicznego McKinsey & Company, mającego przedstawicielstwa w 52 krajach, masowa produkcja aut z silnikami benzynowymi i Diesla wygaśnie najpóźniej za 30 lat.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe