Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

AFP PHOTO / NATALIA KOLESNIKOVA

Prawda dla aktywnych

Piotr Skwieciński

Zdecydowana większość społeczeństwa nie jest zainteresowana dotarciem do informacji niepowstałych pod dyktando Kremla

Borys Niemcow, jeden z liderów radykalnie antyputinowskiej opozycji, czytający broszurę „Putin. Rezultaty” (raport przedstawiający prawdziwy stan Rosji) w prime time w pierwszym kanale państwowej telewizji… To jedyne, czego boi się władza – ta opinia znanego moskiewskiego komentatora mówi dużo nie tylko o rządzących na Kremlu, ale i o rosyjskich mediach.

Rosyjskie media są w Polsce niemal całkowicie nieznane. Dość powszechne jest np. wyobrażenie, że skoro obecna Rosja jest dyktaturą, to ta dyktatura przypomina zapewne dawny Związek Radziecki czy co najmniej PRL, a skoro tak, to rosyjski model medialny przypomina zapewne radziecki. – To znasz tam jakichś dziennikarzy niereżimowych? – dziwi się przyjaciółka, w Polsce na co dzień obeznana w tematyce medialnej.

Rzeczywistość, jak zwykle, jest bardziej skomplikowana, a przez to ciekawsza.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?