Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

W sieci prognoz

Piotr Szymaniak

Pogoda zwariowała. W ciągu doby sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Częściej niż kiedykolwiek pytamy: jaka będzie pogoda? Czyja odpowiedź jest najtrafniejsza?

Średnia oglądalność prognozy pogody po „Wiadomościach” w telewizyjnej Jedynce wynosi 3,8 mln Polaków. Prognozę emitowaną po TVN-owskich „Faktach” ogląda blisko 2,7 mln telewidzów, natomiast pogodę w Polsacie – średnio 2,5 mln ludzi. Zwykle ich liczba rośnie w okresach wzmożonych wyjazdów: przed świętami, majówkami, długimi weekendami. I gdy występują groźne lub nietypowe dla danej pory roku zjawiska atmosferyczne. Teraz mamy jedno i drugie, więc oglądalność prognoz pogodowych bije rekordy.

– Odzwierciedla to także liczba e-maili, które przychodzą do mnie po wieczornych programach na żywo. Widzowie chcą wiedzieć, jaka będzie pogoda zwłaszcza w rejonach atrakcyjnych turystycznie, a więc w górach czy nad morzem. Wiele jest listów w stylu: „Panie Tomku, kiedy ta pogoda się poprawi, bo wyjeżdżamy nad morze całą rodziną” – mówi Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody, ale jednocześnie meteorolog i geograf z TVN Meteo. Z prognoz przygotowywanych przez ten zespół korzystają także TVN i TVN24.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?