Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

31.01.2011 WARSZAWA, UL. NOWOGRODZKA 84/86, SIEDZIBA PIS. KONFERENCJA PRASOWA PT. "WOTUM NIEUFNOSCI DLA MINISTRA GRADA". NZ POSEL ADAM HOFMAN. FOT. RAFAL GUZ/FOTORZEPA *** ZDJECIE POCHODZI Z ZASOBOW AGENCJI FOTOGRAFICZNEJ "FOTORZEPA". PROSIMY O DOPISANIE

Czy euro przetrwa?

Marek Magierowski

Wspólna waluta może zostać uratowana tylko kosztem ograniczenia suwerenności państw

Bernard Connolly wziął się za pisanie w złym momencie. W 1995 r. na półkach księgarń pojawiła się jego pierwsza i jedyna dotąd książka „The Rotten Heart of Europe” (Zgniłe serce Europy). Connolly krytykował w niej pomysł ustanowienia unii monetarnej, który miał się zmaterializować już cztery lata później.

Pech chciał, że ten brytyjski ekonomista był w owym czasie urzędnikiem Komisji Europejskiej. Wprawdzie spłodził swoje dzieło w czasie bezpłatnego urlopu i głosił kontrowersyjne poglądy wyłącznie we własnym imieniu, lecz i tak jego pracodawca uznał, iż zachował się nielojalnie. W efekcie Connolly’ego z hukiem wyrzucono z posady.

Wkrótce ekonomista odwołał się od tej decyzji, a sprawa trafiła do sądu. Wreszcie, w 2001 r., Europejski Trybunał Sprawiedliwości przyznał rację Komisji. W uzasadnieniu werdyktu sędziowie napisali, że urzędnik został zwolniony zgodnie z prawem, gdyż „naruszył dobre imię unijnej instytucji”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy