Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

AFP PHOTO/ GENYA SAVILOV

Cyryl chce zjednoczyć Rosjan, Ukraińców i Białorusinów

1023. rocznica chrztu Rusi Kijowskiej stała się dla patriarchy Moskwy i Wszechrusi okazją do złożenia piątej wizyty na Ukrainie.

Cyryl odprawił mszę pod pomnikiem św. Włodzimierza w Kijowie i przypomniał o jedności „spadkobierców Świętej Rusi”. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia, który zdaniem ekspertów z Kijowa „działa na rzecz odbudowy wpływów na Ukrainie”, spotkał się też z patriarchą gruzińskim Eliaszem II.

Kreml po wojnie Rosji z Gruzją w 2008 r. uznał niepodległość separatystycznych gruzińskich republik: Abchazji i Osetii Południowej. Cyryl oświadczył, że są one „terenami kanonicznymi gruzińskiej Cerkwi prawosławnej”.    —ta.s.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej