Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Obca Manipulacja

Waldemar Łysiak

I Wojna Światowa, przy pomocy Komendanta, wpisała Rzeczypospolitą znowu na mapę kontynentu. I znowu zaczął się ten sam cyrk, bo małpy były te same. Przemawiając do Komitetu Obrony Państwa (tajne posiedzenie, listopad 1926), Piłsudski ostrzegał, iż "bolszewicy pracują nad rozkładem naszego państwa, i jest to ich stała praca". Że tę pracę wykonują "agenci wpływu", sprecyzował rok później (przemówienie na Zjeździe Legionistów w Kaliszu, sierpień 1927), mówiąc: "- Proszę panów, agentury obce to jest zjawisko stałe i codzienne, towarzyszące nam rok za rokiem, jest to część naszego życia tak wielka i tak starannie w stosunku do nas ułożona, iż nasza praca - że tak powiem - jest współbieżna z pracą agentur obcych."

Po roku 1945 zniknęli nad Wisłą tajni "agenci wpływu", gdyż "rozedrgana świeżą władzą koalicja talmudystów i pastuchów" (jak się wyraził Leopold Tyrmand; zarzućcie mu antysemityzm), była szajką zupełnie jawnych stalinowców, czyli "agentów wpływu" z definicji. Grali oczywiście szczerych patriotów (Grunwald, Kościuszko, Lenino itp.), uczyli młode pokolenia dawać ojczyźnie całe serca i cały trud. Marian Hemar bezbłędnie to zwersyfikował:

"Na cmentarzu zgliszcz i zgnilizny

Tak się nasze zwycięstwo święci -

Nas to uczą najemni agenci

Świętej miłości ojczyzny".

Wielu spośród nas uważa, że owa strofa jest dziś aktualna jak pół wieku temu. Tajni rosyjscy "agenci wpływu" wrócili po roku 1989 i harują. Gdyby ujawniono nazwiska, Polska osiwiałaby (szok wywołałoby też odtajnienie Zbioru Zastrzeżonego IPN). Trzeba wszelako pamiętać - jeszcze raz to powtarzam - iż, biorąc pod uwagę światowe standardy wywiadowcze, mamy do czynienia z sytuacją normalną. Alias naturalną. Naturalną jak regularne u nas "samobójstwa" osób za dużo wiedzących (od "Baraniny" i Sekuły, przez wykonawców "kontraktów", po pracownika kancelarii rządowej i Leppera). Przybrało to już taką częstotliwość, iż zgon każdego ważnego "samobójcy" winien być klasyfikowany jako śmierć naturalna, bo z natury rzeczy pewni ludzie chcąc nie chcąc muszą się targać na żywot w III RP, a brak ich chęci jest, naturalnie, bez znaczenia.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez