Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z Wałbrzychem?

Maciej Miłosz

W  niedzielę odbyły się powtórzone wybory na prezydenta Wałbrzycha. Poprzednie, w których wygrał Piotr Kruczkowski (PO), zostały unieważnione z powodu kupowania głosów. Kilka dni temu o feralnym mieście znów zrobiło się głośno. Ireneusz Zarzecki, członek PO i były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, przyznał, że z kasy MPK przekazał swoim partyjnym kolegom pół miliona złotych.

Potwierdził to, o czym  mówiło się już od dawna – prezesi miejskich spółek musieli oddawać część swoich premii na nieformalny fundusz wyborczy.

W maju struktury PO w mieście zostały rozwiązane. Wałbrzychem zarządza komisarz. Tydzień temu wymieniono komendanta policji. Nowy szef ma dopilnować, by tym razem wybory były uczciwe. To, czy w Wałbrzychu uda się je przeprowadzić zgodnie z prawem, jest prawdziwym testem naszej demokracji lokalnej. Nam pozostają dwie rzeczy. Po pierwsze dopilnować, by w Wałbrzychu posprzątano. Po drugie zadać pytanie: ile mamy w Polsce takich Wałbrzychów?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez