Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Poza kontrolą

Mimo zapowiedzi rządu o walce z pedofilami zboczeńcy bez problemów mogą zatrudnić się w szkole czy na koloniach

Janina Blikowska, Aleksandra Pinkas

W ubiegłym tygodniu sąd dla nieletnich na warszawskim Mokotowie przesłuchiwał trzech nastolatków. Sędzia pytał ich o kontakty z 66-letnim Tadeuszem K. Mężczyzną, który od końca czerwca siedzi w areszcie pod zarzutem posiadania zdjęć pedofilskich oraz prezentowania ich dzieciom. Pracował jako dozorca. Do swojej piwnicy na Dolnym Mokotowie zapraszał chłopców z tzw. trudnych domów. Wiedział, jak rozmawiać z dziećmi, bo przed laty pracował w ośrodku wychowawczym.

Mężczyzna za drobne prezenty robił chłopcom rozbierane zdjęcia czy filmy. Miał też z nimi kontakty seksualne. W piwnicy Tadeusza K. znaleziono dziesiątki zdjęć i płyt z nagraniami. Teraz badają je biegli. – Na podejrzanym na razie ciążą trzy zarzuty. Pod koniec sierpnia zostanie przesłuchanych kolejnych dwóch świadków, a w następnym miesiącu dalszych pięciu. Po zapoznaniu się z ich zeznaniami prokurator zdecyduje, czy rozszerzyć listę zarzutów – mówi Monika Lewandowska, rzecznik stołecznej prokuratury. Tadeusz K. był już w przeszłości karany za pedofilię. W 2006 r. wyszedł z więzienia, gdzie spędził 7,5 roku.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy