Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Polska cztery razy „naj”!

Piotr Gabryel

Premier przekonuje opinię publiczną w kraju i na świecie, że Polska jest „naj” każdego dnia, od rana do wieczora

Według Donalda Tuska nasz kraj jest najzieleńszą z zielonych wysp, jest najlepiej zarządzanym państwem w Europie, ma najlepszego ministra finansów, mieliśmy najlepszego ministra obrony narodowej (Bogdana Klicha), a nasza polityka zagraniczna nie ma dziś sobie równych. I tak dalej, bez końca. Jeśli się nieco rozejrzeć, coś w tym, że Polska jest „naj”, jest. Niestety, nie oznacza to najlepszych wieści dla nikogo z nas.

Po pierwsze bowiem, Polska jest krajem, który najdrożej w Europie kupuje gaz. Za błękitne paliwo Rosjanie nakazali nam płacić więcej niż na przykład Niemcom, a nasz rząd się na to zgodził, a w każdym razie jakoś głośno nie protestował, na domiar złego próbując nam wmówić, że zrobił dla nas świetny interes. A co z faktu, że najdrożej płacimy za gaz, wynika dla zawartości naszych portfeli, wyjaśniać chyba nie trzeba.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE