Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

AFP PHOTO/Carl de Souza

Upadek

Aleksandra Rybińska

Gdyby tej młodzieży chodziło o sprawiedliwość społeczną, nie wynosiłaby ze sklepów laptopów, adidasów i telefonów

Zamieszki w Londynie, Birmingham, Liverpoolu, Bristolu i Manchesterze pozostawiły Brytyjczyków w szoku. Były to  dni brutalnej przemocy, kradzieży i podpaleń na dotychczas nieznaną skalę. Rzesze młodzieży toczyły bitwy z policją i dokonały zniszczeń, które przekraczają wartość 100 mln funtów. Niektórzy z nich mieli mniej niż 12 lat.

Według policji to „najgorsze zamieszki od lat 80.”, kiedy grupy protestujących zdewastowały londyńskie dzielnice Brixton i Tottenham. Wtedy w Brixton, dzielnicy zamieszkałej głównie przez imigrantów z Karaibów, rozwścieczona młodzież zniszczyła podczas tzw. krwawej soboty w kwietniu 1981 r. ponad 150 budynków. 30 z nich spłonęło doszczętnie. 82 osoby trafiły wówczas do aresztu. Rozruchy mieszkańcy ze zgrozą wspominają do dziś. Tym razem było jednak gorzej. Czterech niewinnych ludzi straciło życie, a tysiące innych dorobek i dach nad głową.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?